Drošības testi

Kosmētikas līdzekļiem, kas nonāk saskarē ar mūsu ķermeni, jo īpaši ar mūsu visjūtīgākajām un intīmajām zonām, pirmkārt, ir jābūt, drošiem, un tikai tad efektīviem.

Ekuberg Pharma patērētājiem piedāvā produktus, kas pilnībā atbilst klientu uzskatiem par kvalitāti un drošumu.

Visu DermoXEN produktu drošums tiek garantēts, sākot no izejvielu izvēles, kas tiek pakļautas stingrai kvalitātes kontrolei, un beidzot ar produkta ieviešanu tirgū, kuras laikā notiek laboratoriskie testi, in vitro un in vivo klīniskie pētījumi, rūpīgā dermatologu un ginekologu uzraudzībā.

Katra DermoXEN produktu partija tiek pārbaudīta, lai noteiktu smago metālu, tādu kā niķelis, hroms, dzīvsudrabs un palādijs, klātbūtni produktā. Šie metāli produktā var nokļūt ražošanas procesā. Šāda pārbaude tiek veikta, lai pārliecinātos, ka smago metālu klātbūtne atbilst minimālajām nealerģisko līdzekļu prasībām, kas norādītas starptautiskajā zinātniskajā literatūrā.

Kosmētiskais produkts ir kontaktā ar in vitro rekonstruētās ādas modeli 18 stundas. Kairinājuma potenciāls tiek noteikts atkarībā no šūnu dzīvotspējas (salīdzinot ar pozitīvo un negatīvo kontroli), un mērot tādu iekaisuma mediatoru produkciju un izdali kā laktātdehidrogenāze (citoplazmatisks ferments, kura izdalīšanās norāda uz šūnas membrānas bojājumu), un interleikīns 1 alfa – citokīns, kurš ir galvenais iekaisuma procesa attīstībā.

Produkta sastāvdaļa vai pats produkts var tikt uzskatīts par nekairinošu, ja nav konstatēta citotoksicitāte un nav būtiskas pro-inflamatoro citokīnu izdalīšanās.

Veicot testus tika konstatēts, ka DermoXen produkti nekairina ādu.

Šis in vitro tests, izmantojot rekonstruēto vaginālo epitēliju, palīdz noteikt kairinājumu, kuru izsauc sieviešu higiēnas produkti.

Produkts ir kontaktā ar epitēliju 18 stundas. Testa rezultātā tiek aprēķināts laiks, kas nepieciešams, lai samazinātu audu dzīvotspēju līdz 50% (ET50).

Tāpat tiek novērtēta laktātdehidrogenāzes – fermenta, kas norāda uz audu bojājumu, izdalīšanās.

Veicot testus tika konstatēts, ka visi DermoXen produkti nekairina ādu.

Lai noteiktu preparāta saderību ar ādu, visi DermoXEN produkti tika testēti in vivo, piedaloties 20 brīvprātīgajiem.

Dermatoloģiskie pētījumi norisinājās, izmantojot okluzīva plākstera testu, kur plāksteris uz 48 stundām tika uzlīmēts uz brīvprātīgā muguras ādas.

Ādas saderību ar produktu novērtēja dermatologs 15 minūtes un 24 stundas pēc plākstera noņemšanas.

Tika notiekti sekojoši parametri – apsārtums un tūska.

Veicot testus tika konstatēts, ka visi DermoXen produkti nekairina ādu.

Niķelis, hroms, dzīvsudrabs un palādijs ir smagie metāli, kas var būt alergēni. Šie metāli atrodami dabā, metāla priekšmetos, dažos mazgāšanas līdzekļos, kosmētikā, krāsās, un nelielā daudzumā arī ēdienā.

Lai garantētu, ka produkti, kas nonāk kontaktā ar ādu, ir droši, Ekuberg Pharma veic katras izgatavotās partijas pārbaudi ar speciāliem testiem, kuri palīdz noteikt, ka smago metālu koncentrācija mazāka par 0,00001%.