UZZINIET SAVU pH LĪMENI un IZVĒLIETIES SEV PIEMĒROTĀKO INTĪMĀS ZONAS MAZGĀŠANAS LĪDZEKLI


Vai zināt, ka maksts pH līmenis dažādos dzīves posmos ir atšķirīgs?




Pareiza intīmā higiēna ir pastāvīgas labsajūtas galvenais sabiedrotais, un tā sākas ar piemērota intīmās zonas mazgāšanas līdzekļa izvēli. Ir patiešām noderīgi izvēlēties atbilstošu mazgāšanas līdzekli, kas atšķiras no ikdienā ķermeņa mazgāšanai lietotajiem līdzekļiem, jo dzimumorgānu apvidū pH līmenis ir atšķirīgs,salīdzinājumā ar pārējām ķermeņa daļām..

Kurš intīmās zonas mazgāšanas līdzeklis Jums ir vispiemērotākais? 

Labam intīmās higiēnas līdzeklim ir jāpiemīt četrām pamatīpašībām:

  1. Tam ir jābūt piemērotam maksts ekosistēmai.

Sievietēm maksts ekosistēmu dabiski aizsargā doderleina nūjiņas. Tās ir “labās” baktērijas, kas dzīvo makstī un izstrādā pienskābi – vielu, kas rada kaitīgo baktēriju uzbrukumam nelabvēlīgu vidi. Šajā procesā fundamentāla loma ir estrogēniem, kas stimulē glikogēna – doderleina nūjiņas to izmanto, lai izstrādātu pienskābi – izstrādāšanos. Estrogēnu līmenis dažādos sievietes dzīves posmos ir atšķirīgs, un šī iemesla dēļ mainās arī maksts  skābuma līmenis. Tā kā skābuma mērvienība ir pH, tas nozīmē, ka dažādos vecumposmos sievietei makstī ir atšķirīgs pH.

Līdz pubertātei meitenei ir neliels estrogēnu daudzums un glikogēna klātbūtne. Šādos apstākļos nav doderleina nūjiņu, un pH līmenis makstī ir samērā neitrāls. Tas mazām meitenēm nozīmē inficēšanās risku, jo maksts ekosistēmā nav dabisko aizsargmehānismu.

Reproduktīvajā vecumā pH līmenis makstī ir robežās no 3,5 līdz 4,5; tas ir iespējams, jo izstrādājas pienskābe, kas uztur stabilu pH līmeni.

Sievietēm pirmsmenopauzes un menopauzes periodā  estrogēni izstrādājas neregulāri un ar laiku pārstāj izstrādāties pavisam. Rezultātā pH līmenis makstī ir līdzīgs tam, kāds ir mazām meitenēm. Kļūstot plānākam maksts epitēlijam un pasliktinoties lubrikācijai, augsto inficēšanās risku papildina sausums un nieze.

Šo iemeslu dēļ, intīmās zonas mazgāšanas līdzeklim, katrā Jūsu dzīves posmā vajadzētu pasargāt maksts ekosistēmu un saglabāt dabisko skābuma līmeni (pH). Tāpēc nav pareizi mazas meitenes intīmajai higiēnai lietot to pašu mazgāšanas līdzekli, ko lieto māte.

  1. Tā sastāvā nedrīkst būt agresīvu virsmaktīvo vielu.

Intīmo zonu mazgāšanas līdzekļos šo savienojumu funkcija ir “savākt” noskalojamos netīrumus . Ja tās ir pārāk agresīvas, virsmaktīvās vielas var vājināt pienskābās baktērijas, un tās vairs nespēj uzturēt pareizo pH līmeni. Turklāt tās var bojāt dzimumorgānu gļotādas virskārtu, izraisot virsmas izturīguma zudumu un veicinot patogēno mikroorganismu vairošanos.

Kosmētiskajos līdzekļos visbiežāk izmantotās virsmaktīvās vielas ir, piemēram, nātrija laurilsulfāts un nātrija laurilētersulfāts, taču tās arī visbiežāk izraisa kairinājumu un palielina ādas jutību. 

  1. Tā sastāvā nedrīkst būt parabēni un tiazolinoni.

Parabēni un tiazolinoni ir kosmētikā plaši izmantoti sintētiskie konservanti,  kas novērš mikroorganismu vairošanos kosmētiskajā līdzeklī un pagarina tā uzglabāšanas laiku. Tomēr šīs sastāvdaļas var izraisīt ādas kairinājumu, alerģiskas reakcijas un citus ādas un gļotādas bojājumus, kas ir starptautiskajā zinātniskajā literatūrā vispāratzīts fakts.

  1. Tā sastāvā ir jābūt alergēnus nesaturošām smaržvielām.

Mazgāšanas līdzekļa smaržvielas, saturot agresīvus alergēnus un  ikdienā nonākot saskarē ar dzimumorgānu gļotādu, var izraisīt tādas nepatīkamas reakcijas kā nieze un dedzināšana.

Visi DermoXEN mazgāšanas līdzekļi ir izstrādāti, ņemot vērā fizioloģisko pH līmeni sievietes intīmajā zonā ikvienā viņas dzīves posmā. To sastāvā ir dabiskas virsmaktīvās vielas, kuras saudzīgi iedarbojas uz ādu un nenodara gandrīz nekādu kaitējumu videi. Turklāt to sastāvā nav parabēnu un tiazolinonu. Visos DermoXEN produktos lietotās smaržvielas ir izvēlētas, lai garantētu izplatītāko alergēnu neesamību. Tās ir izpētītas, lai mazinātu alerģiju un nepanesības iespējamību.